Piloty i klawiatury 

Własny dom lub mieszkanie to miejsca, gdzie powinniśmy czuć się bezpiecznie. Co więcej, każdemu zależy też, by jak najlepiej je chronić, m.in. przed włamywaczami czy też wandalami. Nie powinno więc nikogo dziwić, że coraz większą popularnością w Polsce cieszą się różnego rodzaju alarmy domowe. W tym miejscu warto podkreślić, że z założenia odgry...

Własny dom lub mieszkanie to miejsca, gdzie powinniśmy czuć się bezpiecznie. Co więcej, każdemu zależy też, by jak najlepiej je chronić, m.in. przed włamywaczami czy też wandalami. Nie powinno więc nikogo dziwić, że coraz większą popularnością w Polsce cieszą się różnego rodzaju alarmy domowe. W tym miejscu warto podkreślić, że z założenia odgrywają one podwójną rolę: informują właściciela o pojawieniu się niepożądanych osób oraz samym swoim istnieniem i działaniem odstraszają przestępców. Obecnie często wybierane są alarmy bezprzewodowe na pilota, które z reguły korzystają z czujnika ruchu - jednego lub kilku umieszczonych w różnych newralgicznych miejscach. Te stosunkowo proste systemy charakteryzują się wysoką niezawodnością oraz rozsądną ceną. Dzięki temu doskonale sprawdzają się jako element ochrony prywatnych domów i mieszkań. Typowy bezprzewodowy alarm domowy na pilota składa się z dwóch zasadniczych elementów:

  • jednostki centralnej wyposażonej w czujnik ruchu - to ona odpowiada za detekcję zagrożeń oraz uruchamia sygnał dźwiękowy. Od możliwości tego elementu zależy faktyczna skuteczność całego systemu;
  • pilotów sterujących - używanych przez domowników do szybkiego i bezprzewodowego uzbrajania i dezaktywacji alarmu;

Wybierając urządzenie alarmowe do swojego domu, trzeba też pamiętać, że nie każde dostępne na rynku rozwiązanie będzie idealne. Dlatego dobrze jest zwracać uwagę na kilka kwestii:

  • sposób kodowania pilota - powinien być on na tyle zaawansowany, by jego złamanie było sporym problemem;
  • zasięg detektora - musi on obejmować całą chronioną przestrzeń, nie zostawiając martwych stref;
  • głośność - im będzie ona wyższa, tym oczywiście lepiej.

Ważną zaletą związaną z używaniem alarmów domowych z czujnikiem ruchu tego rodzaju jest ich prosta obsługa. Co jednak warte podkreślenia, większość producentów oferuje jedynie dwa piloty w zestawie, co okazuje się często niewystarczające. Rozwiązaniem w takim przypadku jest zakup dodatkowych urządzeń sterujących. Mogą być one przydatne w sytuacji uszkodzenia lub zniszczenia fabrycznego manipulatora.

Więcej
Jest 9 produktów
Wyświetlanie 1 - 9 z 9 produktów
Wyświetlanie 1 - 9 z 9 produktów